ساماندهی تکدی گری در پایتخت

0

گلونی: ساماندهی تکدی گری در پایتخت

پایگاه خبری گُلوَنی، نسیم نژادجعفری:شهردار تهران در مصاحبه مطبوعاتی خود، ضمن اعلام زدودن چهره شهر از متکدیان، از ساماندهی تکدی گری در پایتخت تا سال آینده خبر داد.

برای ساماندهی تکدی گری چه باید کرد؟

با توجه به اینکه تکدی گری در تهران انواع مختلفی دارد، ابتدا نیاز است روش‌های مختلف تکدی گری را بشناسیم.

معرفی چند نوع تکدی گری

اولین نوع تکدی گری که ساده‌ترین نوع آن هم هست، به این صورت اجرا می‌شود که شخص متکدی، که اکثراً مردی با سبیل کلفت و هیکلی درشت است، در مقابل شما فریاد می‌زند: «خانومم مریضه. ببین این نسخه‌هاشه. کمکم می‌کنی یا همچین بزنمت تو هم به این مریضی گرفتار بشی؟»

برای ساماندهی تکدی گری در پایتخت بهترین راه این است که به تمام شهروندان یک نسخه پزشک داده شود تا نشان آن مرد بدهند و بگویند: «من خودم ام‌الامراضم، دو هفته دیگه می‌میرم ببین این هم نسخه‌‌هاشه!»

نوع دوم

در نوع دوم، یک کودک جلوی راه شما را می‌گیرد و با حالت مظلومی می‌گوید:

خاله برام از مغازه یه چیزی می‌خری؟ خیلی گشنمه. این نوع کودکان بیشتر سراغ افرادی می‌روند که در دستشان خوراکی، گل، کتاب و … وجود دارد و فرد موردنظر، روی نه گفتن را ندارد.

ازآنجایی‌که این کودکان اکثراً بعد از خرید، جنس را دوباره به مغازه‌دار می‌فروشند، بهترین راه این است که شهروندان، یک لقمه نان و پنیر به آنها بدهند.

در این حالت مشاهده می‌شود که کودک پا به فرار گذاشته و این نوع تکدی گری هم ساماندهی می‌شود.

نوع سوم

در نوع سوم که پیچیده‌تر است فرد موردنظر از افراد چیزی نمی‌خواهد اما در جایی مانند تاکسی، مخصوصاً زمانی که مسیر طولانی است، با تلفن خود صحبت می‌کند و طوری از فقر خود حرف می‌زند که افرادی که کنار آن شخص هستند، هر چه دارند دودستی تقدیم می‌کنند.

ساماندهی تکدی گری در پایتخت

برای ساماندهی این نوع تکدی گری فقط می‌توان این متکدیان را به تهیه‌کنندگان برتر کشور معرفی کرد که فیلمنامه‌های رازآلود بنویسند تا در اسکار برنده شوند.

پایان پیام

گلونی: ساماندهی تکدی گری در پایتخت

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت