پیش بینی جزئیات سفر به ماه در سال‌های آینده

0

گلونی: پیش بینی جزئیات سفر به ماه در سال‌های آینده

پایگاه خبری گُلوَنی، معین بادپا: اولین مسافر فضاپیمای نسل جدید BFR متعلق به اسپیس ایکس بلیت سفر به ماه را خرید و رزرو کرد.

بعد از دهه ۱۹۷۰ که انسان با آپولو به ماه سفر کرد، تاکنون فرد دیگری به ماه نرفته است. اوایل سال گذشته میلادی ایلان ماسک گفت: دو نفر برای سفر به ماه در سال ۲۰۱۸ آماده می‌شوند، اما بعداً اعلام کرد BFR هنوز توانایی پرواز ندارد و باید ۳ تا ۴ سال دیگر صبر کرد تا چنین چیزی رخ دهد.

همانطور که می‌بینید فقط در ایران نیست که افتتاح یک پروژه چند سال به تعویق می‌افتد.

بلکه این موضوع در همه جای دنیا امری عادی است. البته ما دقیقا نمی‌دانیم مسئولان این شرکت از خودروسازهای داخلی ما الگوبرداری کرده‌اند یا خودروسازهای ما، روش آنها را در پیش گرفته‌اند. اما از آنجا که ساختار خانواده‌ها در دهکده جهانی تغییر کرده است، می‌توان مسئولان هر دو شرکت را در یک خانواده قرار داد.

کم‌کم آماده‌شان کنید برای سفر به ماه

احتمال دارد در سال‌های آینده، نفرات ثبت نام شده برای سفر به ماه این پاسخ‌ها را هم دریافت کنند:

سال اول: معلوم نیست پرواز به ماه چه زمانی است. شاید دو سال دیگه، شاید چهار سال دیگه، شاید هم بیشتر. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. اگه خودتون نتونستید برید می‌تونید از همین الان برای بعد از مرگ خودتون، یک جانشین انتخاب کنید. ما این حق رو به شما می‌دیم.

سال دوم: وسیله پروازی که مهم نیست. نه اینکه خودمون ندونیم. فعلا نقاشی‌اش ما رو تا حدی راضی کرده. تا ببینیم چی پیش میاد.

سال سوم: سعی کنید خداحافظی‌هاتون رو انجام بدید. معلوم نیست کی بتونیم شما را برگردونیم. اصلا برگردید چی کار؟! حیف نکرده اونجا هوای نداشته پاک.

سال چهار: بهتون بگیم فضاپیما وسیله است. شاید هر اتفاقی بیفته، قبلش باید یکسری برگه امضاء کنید که مسئولیت ترکیدن فضاپیما با خود شماست.

پایان پیام

گلونی: پیش بینی جزئیات سفر به ماه در سال‌های آینده

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت