واحد مرکزی خبر فامیل

0

گلونی: واحد مرکزی خبر فامیل

پایگاه خبری گُلوَنی، بیتا اسماعیلی: در همه فامیل‌ها یک واحد مرکزی خبر فامیل وجود دارد که مسئولیت بررسی فعالیت های اعضای فامیل را دارد.

مثلا اگر پسرخاله دخترعمه مادری در بانکی در فشافویه نامه رسان باشد یک عده از نوه‌های عمه مادری جمع می‌شوند و برای گرفتن وام بلاعوض به آنجا می‌روند و اگر با استقبال فرد مذکور روبرو نشوند همه متفق القول در دورهمی‌های فامیلی عنوان می‌کنند که مسئولیت اختلاس های اخیر بانک متوجه پسرخاله دخترعمه مادری ست.

میزان دقت فامیل به عملکرد همدیگر تقریبا مشابه نگرانی آمریکا درباره صلح جهانی ست. یعنی گاهی دیده می‌شود که دخترعمو ناتنی پدری در بیمارستان مسئول پذیرش است ولی بعد از نهایت شش ماه به خاطر عدم پرداخت حقوقش آن کار را رها می‌کند ولی این خبر با چنان سرعتی د رفامیل می‌پیچد که فلانی در بیمارستان کار می‌کند که در مجامع جهانی اینطوری به مسئله جنگ واکنش نشان نمی‌دهند.

معمولا بعد از این اتفاق یک عده مسئولیت رسیدگی به دلیل خروج دخترعمو ناتنی پدری را دارند و میزگردهای جامعه شناسانه و روانشناسانه درباره علل موفق نشدن او هر شب برگزار می‌کنند، یک عده دیگر سعی می‌کنند شبانه در همان بیمارستان استخدام شوند.

واحد مرکزی خبر فامیل

البته که رقابت بسیار خوب است و سازنده است. ولی گاهی این حجم از چشم و هم چشمی‌ها باعث می‌شود کسی که لیسانس دامپروی دارد فقط به خاطر اینکه دخترعمویش در مدرسه کار میکند برای کار کردن آموزش و پروش را انتخاب کند.

از قدیم می‌گویند:« فامیل گوشت هم را بخورد استخوان همدیگر را دور نمی‌اندازد» شاید برای همین است که فامیل به خاطر گرایش خویشاوندی که با هم دارند از هم متوقع هستند و اگر کسی در فامیل سری در سرها در آورد اول افتخارش برای خودش و بعد متوجه کل فامیل است.

ولی گاهی این توقع ها از حالت معمول خارج می‌‎شوند. شاید راه درست این است که یک بار برای همیشه یک نقشه راه برای زندگی‌مان انتخاب کنیم و به جای اینکه به این دقت کنیم که دخترخاله یا پسرخاله مان چه تصمیمی برای زندگی‌شان گرفته اند متناسب با استعداد و علائق خود قدم برداریم مسلما پیشرفت و موفقیت زمانی حاصل می‌شود که فردی در جای صحیح قرار بگیرد در این صورت میل به دانستن و یادگیری آغاز میشود.

پایان پیام

گلونی: واحد مرکزی خبر فامیل

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت