فرار مالیاتی برای از ما بهتران است

0

گلونی: فرار مالیاتی برای از ما بهتران است

پایگاه خبری گُلوَنی، راضیه حسینی: معاون سازمان امور مالیاتی: فرار مالیاتی در ایران نگران کننده است.

یعنی فرار از نوع دیگر نگران کننده نیست؟ ما که فقط یک نوع فرار نداریم.

اجازه بدهید چند تا از انواع فرارها را برایتان توضیح دهم.

انواع فرارها در ایران

فرار کارفرمایان از بیمه کردن کارگران یا بیمه کردن کامل کارگران

در این نوع فرار، کارگر کاملا در جریان است ولی چون راه دیگری ندارد فقط می‌نشیند و فرار کارفرما را نگاه می‌کند.چون می‌داند کوچکترین اعتراضی یعنی از کار بی‌کار شدن و علاوه بر بیمه دیگر پولی هم برایش نمی‌ماند.

فرار از پرداخت قسط وام‌های کلان

این هم که عین نقل و نبات ریخته. اصلا جوری شده که همینطور در حال فرار از قسط قبلی وام بعدی را می گیرند و می‌روند. البته نمی‌دانم چرا فرار می‌کنند کافیست یک نگاه به پشت سرشان بیندازند متوجه می‌شوند اصلا کسی دنبالشان نیست.

حواستان باشد این نوع فرار فقط مخصوص وام‌های کلان است وگرنه برای وام‌های ده بیست میلیونی تا خود وام گیرنده و چندتا آشنا و فامیل معتبر را چهار میخ نکنند یک ریال هم کف دست کسی نمی‌گذارند.

فرار مالیاتی

فرار و مخصوصا فرار مالیاتی مال از ما بهتران است، چون راه برای در رفتن دارند، وگرنه یک کارمند بیچاره که مالیاتش قبل از این‌که حقوق به دستش برسد برداشته می‌شود راه فرارش کجا بود؟ اصلا جرأت اعتراض هم ندارد. فقط سر ماه مطلع می‌شود که این‌قدر مالیات داده.

مغازه داران معمولی هم که کارشناس مالیات هر چند وقت یک‌بار می‌آید و سر و ته مغاز و اجناسش را در می‌آورد و مالیاتش را اعلام می‌کند.

اما، از ما بهتران کلی راه برای فرار دارند تازه اگر اذیتشان کنید یک‌هو دیدید کلا از ایران فرار کردند رفتند کانادا. کانادا هم بروند دیگر عمرا دستتان بهشان نمی‌رسد.

راستش ما هم نگرانیم، نگران این‌که وقتی دستتان به آن‌ها نرسد، به‌جایش از کی مالیات می‌گیرید؟

پایان پیام

گلونی: فرار مالیاتی برای از ما بهتران است

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت