نکات مهم قبل از خرید مانتوهای تابستانی که باید به آنها توجه کنید

0

8 نکته که قبل از انتخاب مانتوهای تابستانی باید به آنها توجه کنید

تابستان فصلی پر از رنگ‌هاي زنده و پرانرژی اسـت، فصلی پر از گرما و جنب و جوش. برای همین سبک انتخاب لباسش با فصل‌هاي دیگر متفاوت اسـت. دراین مقاله اصول انتخاب مانتوی تابستانی را بررسی میکنیم تا بتوانید بهترین و زیباترین مدل مانتوها را برای این روزهای گرم و پر انرژی انتخاب کنید.

1- توجه بـه فرم بدن و قد

قبل از خرید مانتو تابستانی حتماً بـه فرم بدن و قدتان دقت کنید یا یک راهنمای مناسب برای خرید مانتو بر اساس فرم بدن را مطالعه کنید. این دو عنصر کلیدی برای مانتویی کـه قرار اسـت بپوشید تعیین تکلیف میکنند و بشما می گویند کدام مانتو برایتان مناسب اسـت و کدام بـه کارتان نمی آید.

برای مثال کسانی کـه بالا تنه پری دارند بهتر اسـت مانتوی یقه هفت بپوشند تا لاغرتر نشانشان دهد و کسانی کـه پایین تنه‌شان درشت اسـت، بهتر اسـت از مدل‌هایي با کمربند استفاده کنند کـه قسمت پایین لباس مثل یک دامن فون بایستد.

2- ترکیب رنگ‌هاي تابستانی را انتخاب کنید

وقتی نیت کردید سراغ خرید مدل های مانتو مجلسی و اسپرت جدید بروید، حتماً بـه ترکیب رنگ‌ها توجه کنید. تابستان پر از رنگ‌هاي شاد اسـت کـه می توانید ازآن‌ها الهام بگیرید. برای مثال وقتی می خواهید مانتو اسپرت بخرید می توانید از ترکیب رنگ طوسی و صورتی ملایم، سبز تیره و زرد روشن، بنفش و سفید و آبی کاربنی و زرد استفاده کنید.

ترکیب طوسی و صورتی و همینطور بنفش و سفید برای افرادی با روحیه‌هاي آرام مناسبتر اسـت و کسانی کـه بعد ماجراجویی و شجاعت در شخصیتشان پررنگ‌تر اسـت میتوانند سراغ رنگ‌هایي مثل سبز و زرد و همینطور آبی کاربنی و زرد یا حتی سرخابی بروند.

برای انتخاب مانتوی مجلسی هم علاوه بر رنگ مشکی، می توانید از طوسی و سرمه‌اي کمک بگیرید.

3- طرح‌ دار بخرم یا ساده؟

برای خرید مانتوی تابستانی دنیایی از رنگ‌ها و طرح‌هاي مختلف وجوددارد کـه هر کس بسته بـه سلیقه‌اش می تواند سراغ یک یا چند مدل برود؛ بعضی از مدل‌ها طرح‌دار هستند و بعضی‌ها ساده. قانون خوش‌پوشی بشما می گوید می توانید یک مانتوی ساده رابا یک شال ساده بپوشید اما نمی توانید یک شال طرح‌دار رابا یک مانتوی طرح‌دار همراه کنید!

بهمین دلیل بهتر اسـت حتماً این قانون را مدنظر داشته باشید. این قانون یک استثنا هم دارد؛ آن هم وقتی اسـت کـه برای مثال شالتان طرح‌دار باشد و مانتویی کـه میپوشید بطور کلی ساده باشد؛ اما تنها یک بخش آن مثل سرآستین‌ها بـه طرح شال شباهت داشته باشد.

4- کدام پارچه را انتخاب کنم؟

برای انتخاب پارچه قید پارچه‌هاي ضخیم را بزنید و سراغ مانتوهایی راکه در بافت الیافشان مواد مصنوعی بکار رفته اسـت، نروید؛ بلکه پارچه‌هایی را انتخاب کنید که از مزایای الیاف طبیعی بهره‌مند هستند. بـه عبارت دیگر هر چـه وزن پارچه مانتوی شـما کمتر باشد و بیشتر از الیاف طبیعی مثل نخ پنبه تهیه شده باشد، خنک‌تر میمانید و قاعدتا حس بهتری پیدا می کنید.

نکته مهمی کـه باید بـه آن توجه داشته باشید تهیه مانتو از برندهای معتبر اسـت؛ بعضی برندها مانتوهایی با الیاف طبیعی تولید میکنند؛ اما جنس پارچه طوری اسـت کـه یا خیلی زود روی آن بـه‌اصطلاح دانه‌دانه میشود یا این کـه رنگشان با یکبار شستن چندین درجه متفاوت خواهد شد.

5- کت و دامن برای مجالس مهم مناسب اسـت؟

درکنار انواع مانتوهای مناسب برای مجالس؛ گزینه دیگری هم برای شیک پوشی وجوددارد و آن همراه کردن کت تک مجلسی شیک زنانه با یک دامن تا زیر زانو و جوراب ضخیم اسـت. این ست برای حضور در مجالس زنانه‌اي کـه رسمیت آن‌ها بالاست بسیار مناسب اسـت و می تواند تغییر زیادی در استایلتان ایجاد کند. بخاطر داشته باشید کـه باید بین رنگ کت و دامن و کیف و کفشتان هماهنگی و هارمونی بـه چشم بخورد.

6- باید بین کدام اجزا هماهنگی وجود داشته باشد؟

نکات مهم قبل از خرید مانتوهای تابستانی که باید به آنها توجه کنید

استایل‌هاي تابستانی طبق معمول یا شامل شال و مانتو و شلوار می شوند یا بجای شلوار از دامن بلند استفاده میشود. یکی از کارهایی کـه می توانید برای خوش استایل‌تر شدن ازآن کمک بگیرید این اسـت کـه بـه این ترتیب پیش بروید:

1-اول یک مانتو انتخاب کنید و بعد بر اساس رنگ و مدل آن سراغ انتخاب شال بروید.

2-بعد از انتخاب این دو کیف و کفشی انتخاب کنید کـه بـه رنگ شال بیایند و با مانتو هم هارمونی داشته باشند.

3-برای شلوار یا دامن می توانید از رنگ‌هاي خنثی یا استفاده کنید.

البته روش بالا کـه شامل هماهنگی رنگ شال و کفش میشود یکی از روش‌هاي ساختن استایل تابستانه اسـت. بعضی‌ها رنگ شلوار رابا شال هماهنگ انتخاب می کنند و کفشی با رنگ خنثی یا بژ می‎‌پوشند. همه ی چیز بـه سلیقه شـما برمی‌گردد.

7- چـه طرح‌ هایي برای این فصل مناسب اسـت؟

طبق معمول استفاده از طرح گل‌ها و میوه‌ها برای پارچه‌هاي تابستانی ایده خوبی اسـت؛ البته با رعایت این نکته کـه طرح پارچه با توجه بـه تیپ شخصیتی شـما و مراسمی کـه قرار اسـت در آن شرکت کنید، انتخاب می شود؛ برای مثال وقتی بـه یک مهمانی رسمی دعوت شده‌اید پوشیدن مانتوی مجلسی ساده یا نهایتا گل‌دار انتخابی بـه مراتب بهتر از پوشیدن مانتویی با طرح گیلاس اسـت!

8- هماهنگی بین مانتو و سایر لباس‌ ها

برای این کـه بتوانید استایلتان را هر چـه تابستانه‌تر کنید تنها انتخاب مانتویی با ویژگی‌هاي بالا اهمیت ندارد؛ بلکه بهتر اسـت نکات دیگری را درنظر بگیرید تا هر چـه زیباتر بـه چشم بیایید. این نکات شامل موارد زیر می شود:

* انتخاب کیفی با جنس مناسب: بهتر اسـت استفاده از کیف‌هاي چرمی رابه مهمانی‌هاي شب موکول کنید ودر طول روز از کیف‌هاي حصیری یا پارچه‌اي استفاده کنید. این دو مدل احساس خنکی بیشتری بشما و بیننده منتقل میکند.

* صندل با کمی پاشنه: پوشیدن صندل دراین فصل بسیار زیاد میشود؛ اما بهتر اسـت بـه استاندارد بودن آن دقت کنید. پوشیدن صندل‌هاي تخت نه برای کمرتان خوب اسـت و نه خیلی بکار استایلتان می آید.

* انتخاب اکسسوری تابستانه: در فصل تابستان تا جاییکه می توانید سراغ اکسسوری‌هایي بروید کـه خنکی را تلقین میکنند. برای مثال بـه دست کردن النگویی کـه از نمد تهیه شده برای زمستان مناسب اسـت؛ ولی بکار تابستان نمی آید. میتوانید از زیورآلات پارچه‌اي سوزن‌دوزی شده کمک بگیرید یا سراغ اکسسوری‌ هاي پلاستیکی با رنگ‌هاي بولد Bold بروید.

* شلوار آزاد و خنک: بجای پوشیدن شلوار جین در تابستان، بیشتر سراغ شلوارهای نخی راسته یا دامن‌شلواری بروید.

نوشته نکات مهم قبل از خرید مانتوهای تابستانی که باید به آنها توجه کنید اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت