آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » ۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

اطلاعیه سایت

۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

فان نیوز :

۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

by ادامه مطلب

ببخش خود این امکان و فرصت را در اختیار انسان قرار می دهد تا گذشته خود را جبران کند و آینده ای بهتر و با انگیزه برای خود بسازد اما دسته ای از افراد که نمی توانند با این موضوع کنار بیایند لحظات لذت بخش زندگی را از دست خواهند داد.

BAKHSHESH - ۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

انسان به طور ذاتی با خطا و اشتباه گره خورده است و این اشتباهات است که می تواند در شکل گیری شخصیتی سازنده در انسان تأثیر بگذارد در دیدگاه های مختلف روان شناسی احساس رستگاری و سلامت عاطفی موضوع مهمی است که می تواند زندگی لذت بخش و شادی آوری را برای افراد فراهم کند.

در برخی از مواقع انجام بعضی از اشتباهات می تواند حس آرامش و لذت را از انسان سلب کند و با سرزشن شدن از سمت خود فشارهای روانی زیادی را تحمل کننند. در چنین شرایطی روان شناسان بیان می کنند که با بالا بردن انگیزه در فرد می توان او را به زندگی دوباره باز گرداند. زمانی که شما دچار عذاب وجدان می شوید با پرسیدن سؤالاتی می توانید ریشه این ترس و احساس گناه را در خود پیدا کنید و به دنبال غلبه بر آن باشید.

علت انجام این کار چه بوده است؟

به دنبال علت های انجام اشتباهتان باشید اگر بیش از حد دچار عذاب وجدان شدید می توانید از خودتان بپرسید که چرا این کار را انجام دادم به دست آوردن پاسخ این سؤال می تواند به شما کمک کند تا راحت تر این موضوع را بپذیرید و از بار اشتباهات خود کم کنید.

به خودم بیشتر اهمیت می دهم یا دیگران؟

در بیشتر موارد افرادی که دچار عذاب وجدان می شوند بیشتر از اینکه به خودشان اهمیت بدهند دیگران را می سنجند و به دنبال آسیب هایی هستند که شاید به اطرافیان وارد کرده باشند این موضوع می تواند نوعی افراط در این زمینه را شامل شود با پذیرفتن این امر که شما هم به عنوان یک انسان می توانید مرتکب اشتباه شوید در مقابل این احساس ایستادگی خواهید کرد.

چگونه اشتباهم را جبران کنم؟

جبران کردن اشتباهات بخش سخت و پر استرس مقابله با این احساس است در برخی از موارد شاید برخی از اشتباهات غیر قابل جبران باشد و این حس عذاب وجدان بیشتری را به فرد منتقل خواهد کرد. اما باید توجه داشت که تلاش برای جبران اشتباه از این احساس می کاهد و می تواند شروعی دوباره برای زندگی نشاط آور شما باشد.

اگر بخشیده نشوم چه کنم؟

ترس از بخشیده نشدن توسط دیگران علت اصلی در بروز این مشکل و ایجاد تنش های روانی خواهد بود این ترس مانع جبران اشتباه و تلاش می شود اما باید به خاطر داشته باشید که بخشیدن خود راهی برای بدست آوردن اعتماد دیگران می باشد و شما می توانید در چنین شرایطی به خود و اطرافیانتان کمک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

۴ سؤالی که کمک می کند تا اشتباهات خود را ببخشید

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز