حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

اطلاعیه سایت

۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

فان نیوز :

۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

by ادامه مطلب

فرنی از انواع دسرهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که برای تهیه این دسر از روش های مختلفی استفاده می شود. طرز تهیه فرنی به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید این دسر سبک و پرطرفدار را در منزل با صرف مدت زمان کوتاهی تهیه کنید. 

فرنی و شله زرد و حلوا از انواع دسرهای خوش طعم و مناسب برای ماه رمضان هستند و بهتر است کدبانوهای عزیز با تهیه این دسرهای بی نظیر آشنا شوند و در ماه رمضان با تهیه این دسرها سفره افطاری بی نظیری را برای اعضای خانواده خود تدارک ببینند.

Ferni recipe 5 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه فرنی با ۴ روش مختلف

برای تهیه فرنی می توانید از نشاسته و آرد گندم و آرد برنج استفاده کنید همچنین می توانید فرنی را در سه رنگ مختلف بپزید و تزیین باشکوهی را برای این دسر بی نظیر داشته باشید.

Ferni recipe 12 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

 • روش اول : دستور تهیه فرنی با آرد برنج

مواد لازم

 • آرد برنج : ۴ قاشق غذاخوری
 • شیر : ۴ لیوان
 • شکر : ۸ قاشق غذاخوری
 • گلاب : ۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه فرنی با آرد برنج

برای تهیه فرنی با آرد برنج درون قابلمه ای مناسب شیر و گلاب و شکر را بریزید سپس مخلوط این مواد را هم بزنید تا شکر درون شیر حل شود.
در مرحله بعدی طرز تهیه فرنی، آرد برنج را به صورت آرام آرام به مخلوط شیر اضافه کنید سپس قابلمه را روی حرارت شعله گاز قرار دهید و مواد فرنی را به صورت مداوم هم بزنید تا شیر به دمای جوش برسد. توجه داشته باشید که بعد از رسیدن شیر به دمای جوش باید همچنان مخلوط مواد فرنی را هم بزنید تا فرنی ته نگیرد و به غلظت مناسب برسد و سفت شود سپس قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید.

Ferni recipe 2 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

فرنی را درون ظرفی مناسب برای سرو بکشید و با کمک روش های تزیین فرنی این دسر خوشمزه و پرطرفدار را تزیین کنید.

Ferni recipe 3 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

 • روش دوم : دستور تهیه فرنی با آرد گندم

مواد لازم

 • شیر گاو : دو استکان
 • شکر : یک قاشق مرباخوری
 • آرد گندم : ۱ قاشق مرباخوری
 • آب : ۴ استکان
 • کره : ۵۰ گرم

روش تهیه فرنی با آرد گندم

برای تهیه فرنی با آرد گندم ابتدا آرد و شیر را درون قابلمه ای مناسب بریزید و مخلوط شیر و آرد را هم بزنید تا آرد درون شیر به خوبی حل شود.

Ferni recipe 22 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

شکر و آب را به مخلوط شیر اضافه کنید و مواد فرنی را هم بزنید تا شکر نیز حل شود. در مرحله بعدی طرز تهیه فرنی با آرد گندم قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و مخلوط مواد فرنی را هم بزنید تا شیر به دمای جوش برسد سپس کره را به مواد فرنی بیفزایید و بعد از اینکه فرنی به غلظت مناسب رسید قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و فرنی را درون ظرف مناسبی برای سرو بریزید و این دسر خوشمزه را تزیین کنید.

Ferni recipe 24 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزهFerni recipe 18 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

 • روش سوم : روش تهیه فرنی با نشاسته

مواد لازم

 • آب سرد : یک پیمانه
 • نشاسته : یک پیمانه
 • شیر : ۴ پیمانه
 • شکر : ۱.۵ پیمانه
 • گلاب : ۱.۲ پیمانه
 • مغز هل کوبیده شده : یک قاشق مرباخوری

روش تهیه فرنی با نشاسته

برای تهیه فرنی با نشاسته ابتدا نشاسته را درون یک پیمانه آب حل کنید. می توانید برای حل کردن نشاسته در آب نشاسته را درون یک تنظیف بریزید سپس تنظیف را درون ۱ پیمانه آب قرار دهید و شیره آن را بگیرید تا مواد خارجی موجود در نشاسته گرفته شوند.

Ferni recipe 14 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه
در این مرحله نشاسته حل شده را به همراه ۲ پیمانه شیر درون قابلمه ای مناسب بریزید سپس قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و با کمک قاشق چوبی فرنی را هم بزنید از گلوله شدن آن جلوگیری شود سپس باقی مانده شیر را به صورت آرام آرام به مخلوط نشاسته اضافه کنید و مواد فرنی را به صورت مداوم هم بزنید.

Ferni recipe 16 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه
در این مرحله از طرز تهیه فرنی با نشاسته گلاب و مغز هل و شکر را به مواد فرنی اضافه کنید و هم بزنید و بعد از اینکه فرنی به غلظت مناسب رسید آن را درون ظرف مناسبی برای سرو بریزید.

Ferni recipe 13 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

توجه داشته باشید برای اینکه بفهمید فرنی به غلظت لازم رسیده است می توانید روی فرنی به کمک کفگیر خط بکشید و اگر جای کفگیر روی فرنی ماند آماده است.

 

Ferni recipe 11 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

 • روش چهارم : روش تهیه فرنی مجلسی با سه رنگ مختلف

مواد لازم

 • آب : ۱.۴ پیمانه
 • پودر ژلاتین : یک قاشق سوپخوری
 • آرد برنج : سه قاشق سوپخوری
 • شیر : ۵۰۰ میلی لیتر
 • شکر : ۵ قاشق سوپخوری
 • گلاب : ۱ تا ۲ قاشق سوپخوری

روش تهیه فرنی با سه رنگ مختلف

ابتدا پودر ژلاتین را به همراه آب درون ظرفی مناسب بریزید سپس ظرف را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا پودر ژلاتین درون آب حل شود.

Ferni recipe 17 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه
در مرحله بعدی طرز تهیه فرنی سه رنگ آرد برنج را درون شیر حل کنید سپس گلاب و شکر را به آرد برنج حل شده اضافه کنید و مخلوط مواد را روی حرارت گاز با شعله ملایم قرار دهید و مواد فرنی را به صورت مرتب هم بزنید تا به غلظت لازم برسند.

Ferni recipe 6 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

قابلمه فرنی را از روی حرارت گاز بردارید و اجازه دهید تا فرنی کمی خنک شود سپس پودر ژلاتین حل شده را به فرنی سرد شده اضافه کنید. توجه داشته باشید که اگر پودر ژلاتین را به فرنی داغ اضافه کنید فرنی می برد.
در مرحله آخر طرز تهیه فرنی مواد فرنی را درون قالب بریزید و قالب را درون یخچال قرار دهید تا فرنی ببندد.

Ferni recipe 20 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزهFerni recipe 21 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه
برای سه رنگ شدن فرنی می توانید فرنی را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید و به یکی از قسمت ها زعفران اضافه کنید و یک قسمت دیگر فرنی نیز کاکائو اضافه کنید.

Ferni recipe 4 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

Ferni recipe 7 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزهFerni recipe 8 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزهFerni recipe 9 - ۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

در این مطلب با طریقه درست کردن فرنی با ۴ روش مختلف آشنا شدید که امیدواریم از پخت فرنی در منزل نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشی که فرنی از دسرهای سبک و مناسب برای ماه مبارک رمضان است و شما می توانید برای افطار ماه مبارک رمضان این دسر خوش طعم و مقوی را با یکی از این روش ها بالا بپزید.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

۴ روش محبوب برای تهیه فرنی های فوق العاده خوشمزه

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز