عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

اطلاعیه سایت

۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

فان نیوز :

۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

by ادامه مطلب

پژوهشاتی که در محیط های آزمایشگاهی صورت می گیرند  به نتایج قابل پیش بینی پزوهشگر می رسند اما در برخی از مواقع این آزمایشات نتایج و اختراعات دیگری را در اختیار انسان قرار می دهند که می تواند تأثیرگذار باشد.

 

elm 5 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

در طول تاریخ، پژوهشگران به اختراعاتی دست زده اند که شاید قصد ارائه این محصول را نداشته اند و با وجود اینکه در اختراعات خود نتایج پیش بینی شده را بدست نیاورده اند از نتایج جدید بهره می گیرند. در ادامه این مطلب مواردی از اکتشافات تصادفی بشر را که تاکنون در زمینه های مختلفی کاربرد داشته اند را مطالعه می کنید.

elm 16 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱- دستگاه مایکروویو:

مخترع این دستگاه پرسی اسپنر است که در شرکت رایتون، پروژه های مهندسی مختلفی را مدیریت کرده است او در ابتدا با انجام دادن تصادفی آزمایش بر روی لوله خلأ، متوجه ذوب شدن شکلاتی که در جیبش قرار داشت شد و به دنبال آن این آزمایش را بر روی مواد غذایی مختلف دیگر نیز انجام داد. او در سال ۱۹۴۶ اولین مایکروویو را اختراع کرد.

elm 3 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۲- ماده کوئینین:

کوئیتین ماده ای است که دارای ترکیباتی ضد مالاریایی است و در پوست درخت یافت می شود و با مخلوط این ماده در آب می توان فواید درمانی را از آن به دست آورد. در گذشته مردی با بیماری آندی در مسیر جنگل گم می شود و از شدت تشنگی از آب موجود در درخت گنه گنه استفاده می کند که با وجود تلخی موجب بهبود بیماری او می شود.

elm 9 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۳- اشعه کاربردی ایکس:

ویلهلم رونتگن این کشف را در سال ۱۸۹۵ انجام داده است او با استفاده از یک لامپ اشعه کاتدی در فضای تاریک اتاق متوجه درخشش نور بر روی یک صفحه شد و با قرار دادن دست خود بر روی صفحه استخوان های خود را مشاهده کرد. استفاده از این اختراع در علم پزشکی بسیار کاربرد دارد و امروز به مضرات این اختراع نیز پی برده اند.

elm 10 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۴- رادیواکتیو:

هنری بکورل به دنبال کشف اشعه ایکس از طریق مواد درخشان بود او قصد داشت تا برای انجام این تحقیقات از نمک های اورانیوم استفاده کند و تحقیقات خود را در یک روز ابری آغاز کرد او به این نتیجه دست یافت که نمک اورانیوم اشعه رادیواکتیو را از خود ساطع می کند.

elm 15 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۵- چسب velcro:

جورج دی مسترال بعد از یک روز کوهنوردی، متوجه چسبندگی خارهای کوچک به لباس خود شد و با استفاده از این موضوع به دنبال اختراعی با این روش بود که نتیجه آزمایشات او تولید چسب هایی بود که به صورت چفت و بست در کفش ها و لباس های مختلف استفاده می شود.

elm 18 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۶- sweet n low:

این ساختار شیرین کننده به طور مصنوعی است و ۴۰۰ برابر بیشتر از شکر دارای میزان شیرین کنندگی است فاهلبرگ در ابتدا این آزمایشات را برای تحلیل قطرانی ذغال سنگ انجام داد و در هنگام خوردن غذا ناگهان متوجه طعم شیرین مواد غذایی شد که به دلیل دستان آغشته به قطران ذغال سنگ بود. او با استفاده از این قابلیت یک ترکیب شیرین کننده را تولید کرد.

elm 4 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۷- دستگاه پیس میکر یا سازنده ضربان قلب:

ویلسون گریتباخ با ساخت دستگاهی برای ثبت ضربان قلب، متوجه مدارهای الکتریکی شد که همزمان با ضربان قلب ایجاد می شد و می تواند موجب گردش خون در قلب انسان شود.

elm 14 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۸- LCD:

هافمن با انجام تحقیقات بر روی ماده شیمیایی لیزرژیک اسید به دنبال اکتشافات دارویی از این ماده بوده است او در طول تحقیقات خود روزی با چشیدن این مواد شیمیایی دچار حالت های سرگیجه، ضعف و بی قراری شد او در این حالت بیان کرد که از انرژی زیادی برخوردار بوده است و دچار حالت خیال پردازی می شود. او با پیگیری این تحقیقات اکتشافات دارویی مختلفی را انجام داد.

elm 2 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۹- ساخت خمیر بازی:

خمیر بازی یک کشف تصادفی است که توسط برادران مک ویکر برای بدست آوردن ماده تمیز کننده کاغذ دیواری، این تحقیقات انجام شده است که در این تحقیقات با این خمیرها قابلیت پاک کنندگی ذغال های دودی بر روی دیوار را داشته اند که در گذشته به عنوان سوخت خانگی قابل استفاده بوده است.

با روی کار آمدن کاغذ دیواری ها این خمیر دیگر کاربردی نداشتند و با مشاوره یکی از مربیان مهد به عنوان یک وسیله بازی برای کودکان در نظر گرفته شدند.

elm 1 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۰- پنی سیلین:

 یکی از اساتید باکتری شناسی الکساندر فلمینگ، با بررسی کپک های موجود بر روی مواد و عدم رشد میکروب در اطراف کپک ها به ساخت پنی سیلین درمانی دست زد که در علم پزشکی پر کاربرد بوده است.

elm 13 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۱- ویاگرا:

ویاگرا در آینده به عنوان دارویی برای رفع اختلالات جنسی مورد استفاده قرار گرفت این دارو در ابتدا به منظور درمان مشکلات قلبی مورد آزمایش قرار گرفت. پفایزر بعد از انجام آزمایشات بر روی این دارو متوجه شد که دیاگرام در مردان موجب افزایش قوای جنسی خواهد شد.

elm 7 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۲- انسولین:

در تحقیقاتی که دو پزشک بر روی پانکراس سگ انجام دادند با بیرون آوردن این عضو از بدن سگ بعد از چند متوجه جمع شدن مگس در اطراف سگ شدند با انجام آزمایشات به این نتیجه رسیدند که نبود عضو پانکراس موجب تولید قند خون و ابتلا به دیابت شده است. به دنبال آن این دو پژوهشگر با استفاده از پانکراس که به عنوان یک تنظیم کننده قند خون در بدن عمل می کند انسولین را اختراع کردند.

elm 6 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۳- لاستیک ولکانیزه:

اختنراع لاستیک ولکانیزه که در مقابل سرما و گرمای شدید مقاوم است توسط چارلز گودیر صورت گرفته است او مقداری از ماده پاک کننده نیتریک را بر روی سطح لاستیک ریخت و بعد از آن متوجه تغییراتی در لاستیک شد که آن را مقاوم و منعطف تر کرده بود.

elm 17 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۴- کورن فلکس:

جان کیلوگ پزشک یک آسایشگاه بود که قصد داشت تا برنامه غذایی مناسبی را برای بیماران آسایشگاه ارائه دهد او با جوشاندن گندم و تهیه خمیر از آن متوجه بدست آمدن ماده ای چیپسی از گندم شد.

elm 19 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۵- ظرف تفلون:

انجام تحقیقات بر روی پلانکت ها و بررسی درباره سردکننده ها به ایجاد اختراع جدید منجر شد در طی این آزمایشات ایجاد پودرهای سفید که در برابر  گرما مقاوم هستند مشاهده شد که در نهایت به تولید ظرف های مخصوص پخت و پز ختم شد.

elm 12 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۶- چسب قطره ای:

این اختراع در حال بررسی بر روی تولید مگسک های پلاستیکی و اسلحه به وجود آمد این ماده از اکریل ها تولید می شود و دارای چسبندگی بالایی است که مقاوم در برابر ضربه خواهد بود.

elm 11 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۷- محافظ شیشه خودرو:

این اختراع به طور تصادفی در حین افتادن یک فلاسک از دست یک دانشمند مورد پژوهش قرار گرفت او در این بررسی متوجه شکستگی فلاسک و عدم ریزش شیشه ها شد و از این قابلیت در محافظت از شیشه های جلوی خودرو استفاده کرد.

elm 8 - ۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

۱۸- وازلین:

در برسی هایی موجود در یک چاه نفتی کارگران متوجه وجود ماده ای موم مانند که دارای چسبندگی است شدند کارگران از این ماده برای درمان سوختگی های موضعی خود استفاده می کردند و در ادامه این ماده به اختراع وازلین منجر شد.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

۱۸ اکتشاف علمی که تصادفی باعث تغییر در دنیا شده است

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز