دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

اطلاعیه سایت

چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

فان نیوز :

چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

by ادامه مطلب

در فرایند رشد اجتماعی کودکان عکس العمل ها و واکنش ها و فعالیت های شما در روند سرعت این رشد بسیار تاثیر گذار است. شما همانند آینه برای کودکانتان به حساب می آیید. برای آشنایی بیشتر با این مقوله در ادامه این بحث همراهمان باشید.

آنچه که باید از رشد اجتماعی کودکان بدانید:

رشد اجتماعی کودک از دو سالگی آغاز می شود که باید تحت نظارت و مراقبت قرار بگیرد. از مهمترین فرایندهای رشد اجتماعی واکنش در برابر تغییرات رفتاری کودک می باشد.

roshd ejtemaei kodakdn 5 - چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

یکی از واضح و روشن ترین مرحله رشد اجتماعی در کودکان، فرایند روانی است که کودک از دیگران دریافت می کند، این مهم تشخیص ارتباط بین کودک با والدین را مطرح می کند. روانشناسان در این زمینه فرایند دریافت رابطه  اجتماعی کودک را به چهار دسته طبقه بندی کرده اند که شامل: امنیت، اشتیاق، اجتناب و آشفتگی می باشد.  والدین بسته به اینکه چه واکنشی در مقابل رفتار کودکشان از خود نشان می دهند، کنترل زیادی می توانند بر روی رفتارهای کودک داشته باشند. به طور مثال توجه زیادی و نگرانی زیاد ممکن است کودک را مضطرب کند و زمانی که والدین بلافاصله در کنار او حاضر نمی شوند کودک دچار اضطراب می گردد.

roshd ejtemaei kodakdn 4 - چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

برای کودکان کمتر دو سال، بازی کردن سریع ترین راه ممکن برای دستیابی به مهارت های اجتماعی می باشد. در یک سالگی، کودکان ظرفیت شناختی دارند که درگیر بازی های وانمودی می شوند، آنها با تقلید از بزرگسالان کارهایی را انجام می دهند که از بزرگسالان می بینند، مانند قرار دادن چیزها، درست کردن چیزها یا رفتن به خرید. با وانمود کردن، کودکان تمرین می کنند که، کارهای بزرگسالان را انجام دهند. اینگونه است که چرخه رشد بیولوژیکی و اجتماعی در کودکان به وجود می آید.

roshd ejtemaei kodakdn 3 - چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

گرچه در ابتدا کودک شما توانایی زبانی را دارا نیست اما روند رشد سریعی را پشت سر می گذارد. به خاطر رشد سریع مغز در کودکان توانایی های زبانی کودک به سرعت گسترش یافته و می تواند از صداهای آوایی که از مادر خود می شنود، قواعد گرامی پایه را ذخیره سازی کند. اگر کودک بیشتر در معرض تنوع ساختار زبانی مانند صداها و کلمات قرار بگیرد با سرعت بیشتری در این ابزار اجتماعی مهارت پیدا می کند.

roshd ejtemaei kodakdn 2 - چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

قسمت اعظمی از توانایی هایی که ما دریافت می کنیم با توجه به توانایی های الگوی مغز می باشد. الگوهای به رسمیت شناخته، یا توانایی اثر مناسب با توجه به تقسیم بندی ها، در حدود یک سالگی کودک شروع می شود. در این هنگام، کودکان می توانند موضوعات یکسان را با یکدیگر تطابق دهند. رفته رفته کودک می تواند گروه بندی و تقسیم بندی موضوعات یکسان را یاد بگیرد، به عنوان مثال تقسیم بندی هایی مانند حیوانات و رنگ ها. همانطور که پایه اجتماع بر گروه بندی قرار دارد و مکالمات متفاوت در رابطه با گروه های متفاوت تشخیص داده می شود، این مهارت برای رشد اجتماعی کودکان حیاتی است. یکی از اولین مثال هایی که در این رابطه می توان عنوان نمود این است که کودک می تواند کودکان را از بزرگسالان تمیز دهد.

roshd ejtemaei kodakdn 1 - چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

در روند رشد اجتماعی کودک ابزارهای متفاوت و مختلفی دخیل هستند اما بیشترین تاثیر در این قضیه از رفتار و واکنش های شما به عنوان والدین شکل می گیرد.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

چطور به رشد اجتماعی کودکان کمک کنیم؟

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز