قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

اطلاعیه سایت

رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

فان نیوز :

رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

by ادامه مطلب

در این مقاله می خواهیم راه های رهایی و یا استفاده کمتر و بهینه از این تکنولوژی پیشرفته را به شما پیشنهاد کنیم. امیدواریم موثر واقع شویم.

۱. پذیرفتن وابستگی به شبکه های اجتماعی

تا نپذیرید که به وابستگی دارید نمی توانید در جهت رهایی از آن گام بردارید. این را بدانید این که اگر مدام در شبکه های مجازی انعکاس زندگی دیگران را چکنید شما را به یک بیمار تبدیل می کند.

۲. خاموش کردن اطلاعیه ها (نوتیفیکیشن)

این کار باعث می شود کمتر وسوسه شوید تا به سمت موبایل و یا تبلت خود بروید. با این کار می توانید چک کردن پیام ها را به ساعت ها و یا روزهای بعد موکول کنید و این خود موجب کمتر شدن وابستگی می شود. از طرفی وقت کمتری هم صرف می کنید، چون همه پیام ها را به یک باره چک می کنید.

fazaye majazi 2 - رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

۳. پیدا کردن سرگرمی های جدید

به جای استفاده مداوم از فضای مجازی برای گذراندن وقت می توانید مطالعه کنید، فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید، به پارک بروید و یا در کلاس های آموزشی شرکت کنید.

۴. محدود کردن زمان حضور در شبکه های اجتماعی

لازم نیست به خاطر دیگران در همه شبکه های اجتماعی عضو شوید. شما باید بتوانید خود را ملزم به استفاده کمتر و محدود از فضای مجازی بکنید. مثلا در روز برای خود تعیین کنید و تایمر قرار دهید که چند دقیقه حق استفاده دارید و وقتی زمانتان به پایان رسید دیگر ادامه ندهید.

۵. پرهیز از انتشار محتواهای پوچ و بی ارزش

بهتر است که از کنجکاوی بیهوده نسبت به اتفاقات روزمره دیگران که در فضای مجازی منتشر می کنند پرهیز کنید. آن ها همه واقعیت نیست چرا که زندگی واقعی فقط شامل تولد و رستوران و تفریح نیست. ممک است هر کسی در زندگی دچار ناراحتی، بیماری و یا دل شکستگی بشود که شما خبر ندارید. همینطور لازم نیست هر اتفاقی را بادیگران به اشتراک بگذارید. نکته دیگر این که اگر از فضای مجازی به اندازه و بهینه استفاده کردید برای خود پاداشی تعیین کنید.

fazaye majazi 3 - رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

۶. غنی سازی روابط واقعی

بهتر است به جای سلفی گرفتن با خانواده واقعا روابطی حسنه با آن ها برقرار کنید و یا عکس انداختن هنگام ورزش بهتر است واقعا به باشگاه بروید و دوستان جدید پیدا کنید. یا این که مهمانی برگزار کنید و با افراد جدیدتر بیش آشنا شوید.

۷. زندگی کردن در لحظه

بهتر است اگر به مکان تفریحی می روید از آن مکان لذت ببرید و آرامش را برای خود به ارمغان بیاورید. لازم نیست از غذایی که می خوردید و یا کنسرتی که در آن هستید فیلم و عکس منتشر کنید. چرا که کسانی که می بینند نه می توانند مزه غذای شما را بفهمند و یا لذت کنسرت را واقعا درک کنند. به زبان ساده تر پیشنهاد می کنم برای خودتان زندگی کنید و لذت ها را واقعا لمس کنید. با هدر دادن وقت و انرژی خود در فضای مجازی از لذت لحظات شما کاسته می شود.

fazaye majazi 4 - رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

۸. استراحت دادن به خود

لازم است گاهی بدون داشتن اپلیکیشن های فضای مجازی زندگی کنید و به خود استراحت بدهید.

۹. ابراز عقاید در تریبون های دیگر

وبلگ نویسی بهترین راه برای بیان عقاید و احساسات شما می باشد. چرا که شبکه های اجتماعی محدودیت در انتشار مطالب و پست های دلخواه ایجاد می کنند.

۱۰. استفاده ی بهتر از شبکه های اجتماعی

قرار نیست هر مطلبی که منتشر می شود را ببینید. برای چشمان و زمان خود ارزش قایل شوید و هر آن چه را که در خور شماست دنبال کنید.

fazaye majazi 1 - رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

منبع : آرگا


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

رهایی از وابستگی به شبکه های اجتماعی با چند ترفند کاربردی

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز