هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس دخترانه » تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

اطلاعیه سایت

تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

فان نیوز :

تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

by ادامه مطلب

سنگچین‌ ها، چاه‌ ها، سنگ‌ فرش‌ ها و غارهایی شبیه به آتشگاه در دل کوه‌ ها، دخمه‌ های باستانی، حوضچه‌ های نگهداری و استعمال آب باران یا به‌عنوان قبور سنگی، گورستان تاریخی، دره لیرودی، شیلو آتشکده، کلیسا، گور سیبویه، مسجدجامع و قلعه نصوری از آثار باستانی این شهر بندری می باشد.

siraf 3 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

بخاطر کمبود زمین در این منطقه و رشد جمعیت در آن بخاطر وجود پالایشگاه ها مردم در مناطق آثار باستانی نیز برای خود ساخت و ساز غیر مجاز انجام داده اند که این کار موجب از بین رفتن برخی آثار و دست خوردگی آن ها شده است. این بندر با نام قدیمی سیراب در استان بوشهر قرار دارد.

siraf 2 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایشدر گذشته بخاطر آزادی اعتقادات در این منطقه افراد با دین های زرتشتی، یهودی، مسیحی و دیگر باورها و همچنین اقوام و نژادهای گوناگونی مثل یونانی‌ها، رومی‌ ها و چینی‌ها در این بندر زندگی می کردند. در سال ۳۶۷ هجری قمری زمین لرزه ای شدید در بندر سیراف رخ داد که همه تمدن و شکوه و رونق آن در این زلزله هفت روزه از بین رفت. با این وجود این شهر قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

siraf 1 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایشاین بندر دارای حوضچه هایی مستطیل شکل است که در داخل آن ها آب باران جمع می شود تا آب مورد نیاز از این طریق فراهم شود.

siraf 6 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایشدر سال ۱۸۸هجری قمری مسجدی با نام مسجد امام حسن (ع) بر روی ویرانه‌‌ های یک دژ ساسانی احداث شده بوده که دارای ستون هایی گرد می باشد.

siraf 7 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایشهم چنین از دیگر آثار بر جای مانده در این بندر زیبا عمارت شیخ جبار نصوری می باشد که متعلق به خاندان نصوری است و دارای دو حیاط داخلی و بیرونی می باشد. این بنا در دوره قاجار  و به دست پدر بزرگ شیخ ناصر بنا شده است. این عمارت ۲۰۰ سال قدمت دارد و دارای ۱۸ تابلو زیبا از مجالس شاهنامه فردوسی می باشد.

siraf 4 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایشآرامگاه دانشمند علم نحو که در قرن چهارم می زیسته است در این بندر قرار دارد. نام این دانشمند بزرگ سیبویه می باشد. از جمله سوغاتی های این منطقه ماهی، میگو،خرما و انواع صنایع‌ دستی می باشند. siraf 5 - تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

منبع : آرگا

برچسب :


منبع:arga-mag.com
گرداوری :فان نیوز

تصاویر بندر سیراف و جذابیت هایش

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز